Ostródzkie Towarzystwo Wędkarskie
MENU GŁÓWNE

Statystyki Licznik od 22.03.2015

II Mistrzostwa Polski nauczycieli i pracowników oświaty w wędkarstwie spławikowym - 14.06.2015

Czytaj całość

14 czerwca 2015r. na jeziorze Drwęckim w Ostródzie odbyły się II Mistrzostwa Polski nauczycieli i pracowników oświaty w wędkarstwie spławikowym.
Na starcie stanęło 28 mężczyzn i 8 kobiet. Po raz kolejny zawodnicy którzy chcieli się liczyć w klasyfikacji końcowej musieli skupić się na łowieniu szybkościowym drobnych ryb - uklejek, krąpi, płotek oraz małych leszczy.

W kategorii kobiet tytuł obroniła Agnieszka Polewiak (Przedszkole Niepubliczne "Promyczek" w Ostródzie) - 4335 gram, drugie miejsce jak przed rokiem wywalczyła Anna Gergola (SP1 w Ostródzie) - 3170 gram. zajęła Joanna Chylak ( SP5 w Ostródzie) z wynikiem 2815 gram.

W kategorii mężczyzn wygrał Dariusz Starosta (ZS w Starej Krobi), który złowił 9165 gram ryb, drugie miejsce zajął Tomasz Maciak (ZS NR 1 w Żychlinie) z wynikiem 6370 gram. wywalczył Tomasz Bochenek (Gimnazjum w Nowym Mieście Lubawskim) - 5620 gram.

Nagrody specjalne i wyróżnienia:

Największą rybę zawodów (leszcza 290 gram) złowił Kazimierz Rybner z Zespołu Szkół w Pasłęku - nagroda: puchar i podbierak.
7. miejsce wśród kobiet - Iwona Szymańska (SP1 w Ostródzie) - okulary polaryzacyjne,
13. miejsce wśród mężczyzn - Tomasz Płociński (Gimnazjum NR 1 w Żninie) - kołowrotek.

Najlepszy wynik - Dariusz Starosta (ZS w Starej Krobi) - dwudniowy pobyt dla dwóch osób w pensjonacie agroturystycznym państwa Ewy i Marcina Gurzyńskich "Nad Szelągiem" w Zwierzewie.

Wszyscy zawodnicy otrzymali drobne upominki oraz sprzęt wędkarski.
Sponsorami zawodów byli: Urząd Miasta w Ostródzie, ZG ZNP, Zarząd oddziału ZNP w Ostródzie, sklep wędkarski Roberta Modrzyńskiego, sklep wędkarski Jarka Żołędowskiego, Ewa i Marcin Gurzyńscy.